Premijer liga
Sarajevo na krilima Ahmetovića savladalo Posušje i došlo na lidersku poziciju
Fudbaleri Sarajeva savladali su Posušje sa 1:0 u meču 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
06.08.2022. u 22:57

Bordo tim se večeras oprostio od publike na našem najvećem stadionu, jer od ponedjeljka počinju radovi za postavljanju hibridnog travnjaka. Za to vrijeme Sarajevo će igrati na Bilinom polju.

Pred približno osam hiljada navijača Sarajevo je tokom cijelog susreta bio bolji rival i imao veći posjed lopte.

Bordo tim je u vodstvo mogao u 31. minuti međutim udaraca Suljića iz jedanaesterca pročitao je Kukić.

U samom finišu prvog poluvremena Suljić pogađa prečku.

Nastavak susreta donio nam je dominaciju Sarajeva. Večeras fenomenalni golman Posušja branio je udarce Čirjaka, Džafića, Suljića, Ikića, Tomaševića, Mulahusejnovića...

Izabranici Feđe Dudića su imali novo priliku za vodstvo u 56. minuti ali Tomašević pogađa prečku.

Nekoliko minuta kasnije Varešanović je sjajno šutirao ali je prečka ponovo bila saveznik Posušja.

Rezervista Ahmetović u 85. minuti pogađa za vodstvo Bordo tima, što će se na kraju ispostaviti i kao konačan rezultat susreta.

Bordo tim je trećom pobjedom u nizu zauzeo lidersku poziciju na tabeli Premijer lige.