Sarajevo kaznilo promašaje Posušja i sa Mokrog doca odnijelo tri boda, remi u Prijedoru
Fudbaleri Sarajeva savladali su Posušje u meču 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
25.07.2021. u 18:53

Bordo tim je na Mokrom docu slavio sa 2:0, iako su i igrači domaćeg tima pokazali da zaslužuju igrati u elitnom razredu bh. fudbala.

U prvom poluvremenu vidjeli smo po nekoliko poluprilika na obje strane, a bolje prilike imali su gosti. Bolju igru krunisali su golom u 40. minuti, a strijelac je bio Cmiljanić.

U nastavku meču mnogo bolji su bili domaći. Imali su nekoliko odličnih prilika, ali je Belmin Dizdarević,. golman Sarajeva, bio na visini zadatka. A kako to biva u fudbalu, nakon propuštenih prilika slijedi kazna. Tako je bilo i na Mokrom docu.

U 72. minuti ponovo se zatresla mreža domaćih. Palić je šutirao glavom nakon kornera, a u velikoj gužvi pred golom domaćih Ljubić je nespretno loptu poslao u vlastitu mrežu.

Igrači Posušja su do kraja pokušavali da bar ublaže poraz, ali jednostavno nisu imali koncentracije u završnici. A kada bi dobro šutirali ispriječio bi se sjajni Dizdarević, koji je u 93. minuti odbranio sjajan šut Vukoje.

U drugom meču koji je odigran u istom terminu Rudar i Široki Brijeg su podijelili bodove u Prijedoru.

Ikić je doveo goste u vodstvo u 60. minuti, a za konačnih 1:1 pogodio je Joseph Amoah u 90. minuti.