Provjera uspjela
Sarajevo golovima Handžića preokrenulo i slavilo protiv GOŠK-a
U generalnoj provjeri pred početak nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva savladali su s 2:1 GOŠK.
25.07.2020. u 19:17

Prvaci naše zemlje slavili su poslije preokreta.

Gosti su poveli u finišu prvog poluvremena susreta koji se igrao u Trening kampu FK Sarajevo u Butmiru, a strijelac pogotka za tim iz Gabele bio je nekadašnji fudbaler Bordo tima Deni Simeunović. On je u 44. minuti pogodio mrežu Vladana Kovačevića.

Isti igrač je nekoliko minuta ranije zaradio javnu opomenu, a glavni arbitar Admir Šehović mu je pokazao šuti karton nakon što je pokušao odglumiti prekršaj u kaznenom prostoru domaćina.

Fudbaleri Sarajeva u nastavku susreta uspjeli su kreirati totalni preokret. Izjednačenje Bordo timu donio je Haris Handžić poslije asistencije Selmira Pidre.

Handžić je šest minuta prije kraja, drugim golom danas, donio totalni preokret aktuelnim prvacima naše zemlje.

-

U vrijeme kada je počeo susret Sarajeva i GOŠK (17.30 sati) startala su još dva pripremna susreta. U prvom je Radnik iz Bijeljine s 2:1 savladao Loznicu, dok su Sloboda i Olimpik odigrali bez golova.