Pripreme premijerligaša
Sarajevo golijadom najavilo gostovanje u Trebinju, hat-trick Bagarića
Fudbaleri Sarajeva ubjedljivom pobjedom protiv Goražda napravili su odličnu uvertiru pred gostovanje u Trebinju kod Leotara u nastavku Premijer lige Bosne i Hercegovine.
19.02.2022. u 16:45

Bordo tim je u meču zatvorenom za javnost u Trening-centru u Butmiru slavio sa 5:1, a prvo ime susreta bio je napadač Dražen Bagarić.

On je tri puta pogodio mrežu Goražda za 60 minuta igre.

Bagarić je donio prednost Sarajevu u 20. minuti, a u 34. minuti Bordo tim je njegovim pogotkom uduplao vodstvo.

U 47. minuti Goražde je smanjilo deficit, a Bagarić je u 58. minuti kompletirao hat-trick.

Peti gol na meču, a četvrti za Sarajevo, djelo je Tarika Ramića iz 63. minute.

Šabanović je u 88. minuti postavio konačnih 5:1.

Trener Aleksandar Vasoski od prve minute izveo je sljedeći sastav: Dizdarević, Mujakić, Dupovac, Pidro, Hebibović, Đokanović, Kapić, Čataković, Suljić, Kobiljar, Bagarić.

Igrali su još Islamović, Palić, Lazić, Šabanović, Šećerović,Tarik Ramić, Avramovski, Buljubašić, Irfan Ramić i Velkoski.

Sarajevo naredne subote u sklopu 20. kola Premijer lige BiH gostuje na Policama kod Leotara.

Generalnu probu odigrao je i trebinjski klub, koji je na Policama remizirao protiv Zrinjskog rezultatom 0:0.