PLBiH
Sarajevo bez pobjede u Bijeljini, Leon spasio Čelik
09.11.2019. u 15:21

Završene su dvije utakmice 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U derbiju u Bijeljini gdje su snage odmjerili Radnik i Sarajevo nije bilo pobjednika, a rezultat je završen rezultatom 1:1.

Gosti su sretno poveli u 46. minuti, a da se nisu previše ni morali truditi. Sve su uradili domaći igrači. Defanzivac Radnika Miloš Simonović je odigrao povratni pas za golmana Luku Bilobrka, ali je u ključnom momentu, kada je čuvar mreže Semberaca pokušao ispucati loptu, ona nezgodno odskočila i završila u mreži, čime je do izražaja došao neravan teren u Bijeljini.

Rezultat je poravnao rezervista Vladimir Bradonjić, pogotkom u 81. minuti poslije lijepe akcije i asistencije Velibora Đurića.

Sarajevu je ovo peti remi na osmom ovosezonskom gostovanju.

Bordo tim sada ima ukupno 32 boda i lider je na tabeli, sa tri boda više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Željezničara. Radnik na kontu ima 26 bodova.

Darko Lazić i Anel Hebibović su u Bijeljini zaradili treći žuti karton, zbog čega će propustiti gostovanje kod Veleža u narednom kolu, nakon reprezentativne pauze.

Inače, sudija Elvis Mujić je pokazao osam žutih kartona na utakmici, od čega šest fudbalerima Bordo sastava.

Čelik je prekinuo seriju loših rezultata domaćom pobjedom protiv Zvijezde 09 rezultatom 2:1.

Zeničani su slavili zahvaljujući preokretu, a golovi su višeni u prvom poluvremenu.

Poveli su gosti preko Ognjena Đelmića u 31. minuti, a Čeliku je preokret donio Paragvajac Carlos Leon golovima Paragvajca Carlosa Leona.