Prva liga FBiH
Šampionsko slavlje može da počne: Velež preokretom do pobjede nad Igmanom
01.06.2019. u 19:14

Fudbaleri Veleža u posljednjem kolu Prve lige FBiH savladali su Igman iz Konjica sa 4:2.

Posljednji ovosezonski nastup Rođenih, koji su još u prošlom kolu osigurali plasman u PLBiH, uveličao je prepun stadion "Rođeni".

U fantastičnoj atmosferi domaći su poveli 26. ovosezonskim golom Nusmira Fajića. Samo nekoliko minuta kasnije Kašić je bio siguran sa bijele tačke, da bi Tatar na identičan način donio preokret gostima. S minimalnom prednošću gosti su otišli na poluvrijeme.

Ipak, fudbaleri mostarskog kluba nisi željeli pokvariti šampionsko slavlje koje je zakazano za večeras pa su golovima Fernandeza i Fajića kreireali preokret za 3:2.

Konačnih 4:2 postavio je u 87. Nusmi Fajić, koji je tako sjajnu sezonu krunisao hat-trickom.

Olimpik koji je do prošlog kola bio u mrtvog trci sa Veležom za plasman u PLBiH poražen je s 3:1 u gostima kod Orašja.

Visoke pobjede danas su zabilježili Slaven i Čapljina. Tim iz Živinica je s 6:0 porazio Metalleghe, dok je Čapljina rezultatom 5:2 bila bolja od Bosne.