Francuska
Šabanoviću minute poslije pet mjeseci, njegov tim ruši neslavne rekorde
Angers je poslije 21. kola francuske elite ostao zakovan za dno tabele.
02.02.2023. u 08:39

U derbiju začelja Angers je na svom terenu poražen od Ajaccioa rezultatom 1:2, iako je do 65. minute bio u rezultatskom suficitu. Gostima je pobjedu donio El Idrissy pogotkom u trećoj minuti nadoknade.

Poslije mnogo vremena šansu za igru u ligaškoj utakmici dobio je bivši igrač Sarajeva Halid Šabanović. Dvadesettrogodišnji bh. fudbaler zaigrao je od 82. minute.

Bio mu je ovo prvi nastup u prvenstvu poslije pet mjeseci pauze. Prije ovog meča nastupio je 45 minuta protiv Reimsa 31. augusta prošle godine.

Angers je uknjižio 13. uzastopni poraz, što je apsolutni rekord prvenstva Francuske.

Tabelu u Francuskoj predvodi PSG sa 51 bodom, a na drugoj poziciji je Marseille našeg Seada Kolašinca s pet bodova manje.