La Liga, 28. kolo
S golom i dvije asistencije Lionel Messi riješio duel protiv Mallorce
Visokom pobjedom 4:0 na gostovanju kod Mallorce fudbaleri Barcelone otvorili su nastavak sezone koju je prekinula pandemija koronavirusa koja je žestoko pogodila Španiju.
13.06.2020. u 23:58

Katalonski sastav je poveo već poslije 65 sekundi igre, a strijelac je poslije asistencije Jordija Albe bio Arturo Vidal.

Takefusa Kubo je u 22. minuti ozbiljno zaprijetio gostima, no Ter Stegen je obranio njegov šut.

Devet minuta kasnije Kubo je ovoga puta probao iz slobodnog udarca, ali njemački golman na golu Katalonaca bio je siguran.

Minimalnu prednost Barca je imala sve do 37. minute kada je Martin Braithwaite pogodio nakon što ga je proigrao Lionel Messi. Gosti su mogli slaviti tek nešto kasnije nakon što je glavni sudija Carlos Del Cerro konsultovao VAR.

Dobru priliku da smanji rezultatski zaostatak Mallorce imao je hrvatski napadač Ante Budimir ali je njegov šut glavom s nekih desetak metara prozujao pored stative.

Prvu šansu i u nastavku imao je Budimir, ali je šutirao pored gola.

U nastavku je bilo prilika na obje strane, a u 80. minuti na 3:0 za Barcu povisio je Jordi Alba poslije druge asistencije večeras Lionela Messija.

Sjajnu partiju kapiten Barcelone je poslije dvije asistencije krunisao golom za konačnih 4:0.