Evropska liga
Rutinska pobjeda West Hama u Maksimiru, Ferencvaros poražen u Njemačkoj
Fudbaleri zagrebačkog Dinama poraženi su u prvom kolu grupne faze Evropske lige od West Hama sa 2:0.
16.09.2021. u 20:38

Engleski tim je puni plijen sa Maksimira odnio zahvaljujući golovima Michaila Antonija iz 22. i engleskog reprezentativca Declana Ricea iz 56. minute.

Dvojica bh. reprezentativaca u sastavu hrvatskog prvaka, Amer Gojak i Luka Menalo, meč su počeli na klupi, a obojica su priliku dobija od 84. minute.

Mađarski prvak Ferencvaroš za koji su od prve minute zaigrali Stjepan Lončar i Eldar Ćivić poražen je u gostima kod Bayer Leverkusea sa 2:1, iako je tim iz Budimpešte prvi stigao do vodstva.

Za razliku od Lončara i Ćivića treći Zmaj u sastavu Ferenvaroša, Adnan Kovačević, nije ulazio u igru.

Srđan Grahovac je igrao do 58. minute susreta u kojem je Rapid poražen od Genka s 1:0 golom u sudijskoj nadoknadi.