Rukometna Bundesliga: Nemilosrdni lider goste ostavio bez gola punih 16 minuta!

objavljeno: 09.02.2018. u 17:19

Benjamin Burić, golman rukometne reprezentacije BiH, oduševio je sportsku javnost Njemačke sjajnim odbranama i golom protiv Göppingena (34:27).

No, vijest dana iz Bundeslige su rukometaši Rhein-Neckar Lowena. Lider bundesligaške tabele deklasirao je Lemgo sa 38:17.

I ranije smo svjedočili visokim porazima, ali zanimljivo je to što je susret zapravo bio riješen već u prvoj polovini prvog poluvremena. Domaća ekipa je tada već vodila s visokih 14:0, a prvi pogodak Lemgo je postigao tek u 17. minuti utakmice.

Taj "svečani" trenutak aplauzom s tribina burno su pozdravili i navijači Rhein-Neckar Lowena.

Da domaći nisu imali milosti prema rivalu potvrđuje i činjenica da su u jednom trenutku imali i 20 golova prednosti (22:2), a su na kraju Lemgo "zaledili" na "minus 21".