EHF EURO 2020
Rukometašice Hrvatske u polufinalu, četiri gola Mostarke Ćamile Mičijević
Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Ervopskog prvenstva nakon što je u posljednjem kolu grupe 2 sa 23:20 savlada Njemačku.
15.12.2020. u 19:51

Hrvatske rukometašice tako su zauzele drugo mjesto u grupi i osigurale borbu za jedno od odličja.

Iako se na poluvrijeme otišlo neriješenim rezultatom (12:12) u nastavku su izabranice Nikole Šoštarića bile bolje tim i upisale pobjedu koja im je donijela plasman među četiri najbolja tima na Starom kontinentu.

Prvo ime pobjedničkog tima bila je Ana Debelić sa šest golova, dok je Mostarka Ćamila Mičijević postigla jedan pogodak manje. Prvo ime susreta bila je Julia Maidhof sa devet golova.

U susretima koji su odigrani ranije danas remizirale su Crna Gora i Španija (26:26), Nizozemska je s 35:24 savladala Rumuniju, dok je Francuska bila bolja od Švedske rezultatom 31:25.

Polufinalni parovi Evropskog prvenstva bit će poznati nakon što se završe i posljednji susret zadnjeg kola grupne faze u kojima se od 20.30 sati sastaju Danska - Rusija i Mađarska - Norveška.