Pirova pobjeda
Rukometašice BiH pobijedile Grčku, ali ispale iz kvalifikacija za SP
Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Grčku u revanšu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine.
05.11.2022. u 18:38

Bh. dame su u Cazinu su slavile sa 22:21, ali to nije bilo dovoljno da nadoknade dva gola zaostatka iz prvog meča odigranog u četvrtak također u Cazinu (21:23).

Stoga su se u nastavak kvalifikacija za SP plasirale Grkinje.

Grkinje su bolje otvorile meč i povele sa 1:0, a naše dame do izjednačnja su stigle u četvrtoj minuti. U narednih stotinjak sekundi postigli smo još dva gola za prednost od 3:1.

Kolašinac je u devetoj minuti propustili realizovati sedmerac, a potom i zicer, za 5:2, a gošće koriste momentum i u 12. minuti stižu do prednosti - 4:5.

Kolašinac sa dva golo ponovo vraća prednost Zmajicama, da bi Ana Vrančić u 17. minuti pogodila za plus dva (7:5).

Marija Gudelj u u 19. minuti pogađa za 10:7, za prednost koja nam garantuje prolaz u kvalifikacije za SP. Ista igračica je dvije minute kasnije pogodila za plus četiri (11:7).

Kolašinac je potom pogodila za plus pet (12:7) i erupciju oduševljenja u dvorani.

Marija Gudelj u 26. minuti realizuje sedmerac za 14:8, propustili smo potom priliku da odemo na plus sedam, ali nas je Anica Gudelj sa dva odbranjena zicera ostavila na solidnoj pet golova prednosti na poluvremenu - 14:9.

Grkinje su za devet minuta drugog dijela uspjeli smanjiti na dva gola zaostatka (17:15). Imale se priliku da dođu i na gol zaostatka, ali je odbranu upisala Gudelj, da bi Vrančić u 40. minuti vratila tri gola prednosti (18:15).

Naše djevojke bile su brzoplete u nekoliko narednih napada, a iskusne Grkinje to koriste i u 46. minuti stižu do izjednačenja (18:18), što je garantovalo uzbudljivu završnicu.

U 50. minuti ponovo imamo dva gola prednosti (20:18). Potom je Anica Gudelj skinula tri zicera, ali nismo to uspjeli materijalizovati, a Grkinje u 58. minuti smanjuju na 20:21, da bi u narednom napadu izjednačile na 21:21.

Do kraja smo uspjeli postići jedan gol, ali to nije bilo dovoljno za prolaz dalje.