PLBiH
Rukometaši Slobode protiv Goražda osvojili prve bodove
Samo u prvih desetak minuta gosti su bili ravnopravan protivnik
28.09.2019. u 22:55

U susretu 2. kola Premijer lige BiH, u Tuzli su večeras rukometaši domaće Slobode pobijedili ekipu Goražda rezultatom 37:21 (17:9).

Samo u prvih desetak minuta gosti su bili ravnopravan protivnik, a nakon 5:7 u 16. minuti Tuzlaci su napravili seriju od 7-0, ubjedljivo su riješili u svoju korist prvo poluvrijeme, a u nastavku su dodatno ovjerili prvu prvenstvenu pobjedu.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Arnad Hamzić sa 6, Davor Kadić sa 5, te Kerim Torlaković sa 4 gola.

U ekipi Goražda Ajdin Bukva je postigao 8, a Damir Delić 5 golova.

Ova utakmica bila je upitna za odigravanje zbog odbijanja članova Zbora rukometnih sudija Tuzle da daju mjerioca vremena i zapisničara, pa je u toku dana za zapisničara angažovan Mijo Banović iz Zvornika, dok je vrijeme mjerio tajnik Slobode, Emir Osmanović.