Kup BiH
Rukometaši Slobode preko visočke Bosne do osmine finala
04.12.2019. u 20:22

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u osminu finala Kupa BiH, nakon što su večeras u susretu drugog pretkola ovog takmičenja pobijedili ekipu Bosne iz Visokog rezultatom 37:33 (18:15).

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, tek u posljednjih pet minuta Sloboda je otišla na tri gola prednosti i prvi dio susreta okončala s 18:15.

Slična slika bila je u drugom poluvremenu, s tim što su Tuzlaci stalno vodili od dva do tri gola razlike. Kada je u 54. minuti Jovan Talevski pogodio za plus četiri, a nakon toga odlični Arnad Hamzić s dva gola donio osjetniju prednost domaćem sastavu (37:31), bilo je jasno ko će slaviti.

Visočani su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz, dok je domaći sastav sačuvao nepobjedivost Mejdana u ovoj sezoni, uz maksimalan učinak.

Za Slobodu su po devet golova posigli Arnad Hamzić i Davor Kadić, dok je Emir Suhonjić postigao gol manje.

U ekipi Bosne Almir Osmanhodžić je postigao deset, a Emir Omanović devet golova.