Efikasno finale
Rukometaši Kiela na krovu Evrope, preko Barce do četvrte titule u Ligi prvaka
Rukometaši Kiela novi su klupski prvaci Evrope nakon što su večeras u finalu EHF Lige prvaka sa 33:28 savladali Barcelonu.
29.12.2020. u 22:09

Za njemačkog velikana ovo je prva titula poslije sedam sezona, a ukupno četvrta u osmom nastupu u finalima elitnog takmičenja.

Dosta efikasno prvo poluvrijeme završeno je s tri gola prednosti u koristi Kiela (19:16). Njemački sastav je uglavnom imao vodstvo, dok je Barca tek jednom u prvih 30 minuta imala prednosti, i to minimalnu.

U dva navrata u nastavku meča katalonski tim je uspio prići na dva gola zaostatka, ali to je bilo sve od Barcelone.

Petnaestak minuta prije kraja Kiel je vodio sa 26:21, i već tada je u dobroj mjeri bilo jasno ko će naslijediti skopski Vardar na tronu najboljeg rukometnog tima Starog kontinenta.

Uspjela je Barca osam minuta prije kraja smanjiti prednost Kiela na tri gola zaostatka, ali je Kiel na kraju zasluženo slavio sa 33:28.

Šveđanin Ekberg sa osam golova bio je prvo ime pobjedničkog sastava. Sagosen je postigao sedam pogodaka, dok je Gomez u dresu Barcelone sa deset golova bio najefikasniji igrač utakmice.