Džonom u koljeno
Ronaldo je miljenik sudija i u Italiji, druge bi zbog ovog poteza isključili
Juventus je u srijedu navečer postigao tri gola u gostujućem remiju kod Sassuola, no Cristiano Ronaldo nije učestvovao niti u jednom od pogodaka Stare dame.
16.07.2020. u 08:19

Portugalac se jednom ispromašivao u meču u kojem je Miralem Pjanić upisao svije asistencije.

Ipak, jedan od detalja koji je obilježio susret bio je promašaj Ronalda iz 60. minute, a potom i neoprezni start na protivničkog fudbalera džonom zbog kojeg je dobio samo žuti karton u 62. minuti.

Iako brojni mediji prenose da je ovaj oštar start portugalskog napadača rezultat nervoze zbog svih promašaja do tog trenutka, Cristiano Ronaldo je jednostavno neoprezno ušao u duel i džonom u koljeno nagazio protivnika.

Mnogo puta smo ove sezone vidjeli da su sudije, pogotovo nakon konsultacije VAR-a, znale pokazati direktan crveni karton, no i ova situacija je samo još jednom potvrdila da arbitri drugačije gledaju na jednu od najvećih fudbalskih zvijezda na svijetu.

Ronaldov promašaj i neoprezan start možete pogledati OVDJE, a sekvenca ova dva poteza kreće od 3:05 na vremenskoj traci.