Serie A
Rome bolja od Torina, Džeko izborio penal, Gojak platio cijenu zbog gluposti saigrača
Fudbaleri Rome upisali su sedmu ovesezonsku pobjedu nakon što su u 12. kolu Serie A na Olimpicu rezultatom 3:0 savladali ekipu pretposljednjeg Torina.
17.12.2020. u 22:40

U 14. minuti gosti su ostali sa deset igrača na terenu nakon što je 19-godišnji devanzivac Wilfried Singo u rasponu od svega sedam minuta zaradio drugi žuti karton.

Samo devet minuta kasnije Marci Giampaolo odlučio je iz igre povući Amera Gojaka, a na terenu poslati iskusnog 34-godišnjeg Cristiana Ansaldija.

Ipak, ni ova rokada nije mnogo pomogla timu iz Torina jer je u 27. minuti Henrikh Mkhitaryan pogodio za 1:0.

Minimalnu prednost ekipa našeg Edina Džeke imala je do 43. minute kada je upravo Dijamant izborio penal kojeg je u 2:0 pretvorio francuski veznjak Jordan Veretout.

S obzirom na rezultatsku, ali i brojčanu prednost, a zbog činjenice da već u nedjelju gostuju u Bergamu, Paulo Fonseca je u 59. minuti sa terena povukao svog kapitena, pa će Džeko protiv Atalante tražiti priliku za svoj 112. gol u dresu Vučice kojim bi se osamostalio na trećem mjestu najboljih strijelaca u historiji kluba.

U 68. minuti je Pellegrini pogodio za 3:0 nakon asistencije Mayorala, da bi Belotti u 73. postavio konačnih 3:1.

Ovom pobjedom Roma se bodovno izjednačila sa trećeplasiranim Juventusom, a za vodećim Milanom zaostaje četiri boda.

Golove sa utakmice Roma - Torino pogledajte OVDJE.