Serie A
Roma prejaka za fenjeraša, Džeko zaigrao u finišu
Fudbaleri Rome stigli su do desete ovosezonske pobjede nakon što su na gostovanju kod Crotonea trijumfovali s 3:1.
06.01.2021. u 16:52

Iako bez kapitena Edina Džeke u početnom sastavu, tim sa Olimpica je pitanje pobjednika u meču protiv posljednjeplasirane ekipe riješili već u prvom poluvremenu.

Mayoral je u osmoj minuti pogodio za 0:1, poslije asistencije Mkhitaryana. Isti igrač je u 29. minuti povisio na 0:2, no ovoga puta asistirao mu je Cristante.

Dobru partiju iskusni armenski veznjak krunisao je u 35. minuti kada je s bijele tačke pogodio za 0:3.

Utješni pogodak za domaći sastav postigao je Golemić u 71. minuti utakmice, a Edin Džeko, koji je na sinoćnjem treningu zadobio lakšu povredu, u igru je ušao u 85. minuti utakmice, no rezultat se do kraja nije mijenjao.

Amer Gojak je igrao do 70. minute u remiju Torina i Verone (1:1).

Večeras od 20.45 sati igra se veliki derbi između Milana i Juventusa, a za ovaj susret neće konkurisati bh. reprezentativac Rade Krunić koji je pozitivan na koronavirus.