Evropska liga
Roma osigurala ozbiljnu prednosti za revanš, Džeko bez minutaže
Prvi susret osmine finala Evropske lige protiv Shakhtara fudbaleri Rome riješili su u svoju korist s uvjerljivih 3:0.
11.03.2021. u 22:53

Golom Lorenza Pellegrinija u 23. minuti utakmice Roma je stigla do prednosti. Fudbaler kojem je dodjeljena kapitenska traka nakon što je prethodno oduzeta Edinu Džeki pogodio je nakona asistencije Pedra.

U 35. minuti Paulo Fonseca je bio primoran napraviti prvu izmjenu, a povrijeđenog
Henrikha Mkhitaryana zamijenio je Borja Mayoral.

Nakon što je prvo poluvrijeme okončala minimalnim vodstvom, Roma je u nastavku susreta uspjela osigurati ozbiljnu prednost za revanš koji se za sedam dana igra u Kievu.

Prvo je Stephan El Shaarawy u 73. minuti udvostručio prednost Vučice nakon proigravanja Mayorala, da bi Gianluca Mancini četiri minute kasnije postavio konačnih 3:0 poslije asistencije Bryana Cristantea. Možda je pobjeda Rome na kraju i malo previsokih s obzirom na ono što je prikazao ukrajinski sastav u večerašnjem duelu.

Džeko je poslije tri meča Serie A koja je propustio zbog povrede konkurisao za utakmicu, no večeras nije dobio priliku za igru.

Gol s utakmice Roma - Shakhtar pogledajte OVDJE.

Zagrebački Dinamo je na teškom gostovanju kod Tottenhama poražen s 2:0, a oba gola za Spurse da je kapiten londonskog tima Harry Kane.