Roma je definitivno u krizi, asistencija Lulića u trijumfu Lazija
23.09.2018. u 16:59
Bologna - Roma 2:0

S lošim partijama u ovoj sezoni, fudbaleri Rome nastavili su i u 5. kolu italijanske Serie A.

Izabranici Eusebija Di Francesca poraženi su na stadionu Renato Dall'Ara sa 2:0, što je drugi ovosezonski poraz Rome u prvenstvu Italije.

Mattiello je u 36. minuti utakmice domaće doveo u vođstvo, da bi u 59. minuti Santander povisio na 2:0, što će se kasnije ispostaviti kao konačan rezultat.

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta u duelu protiv Bologne, ali je i nakon ove utakmice ostao na učinku od jednog gola i dvije asistencije u ovoj sezoni.

U meču koji je ponudio četiri gola Lazio je s 4:1 na domaćem terenu savladao Genou. Bivši Zmaj i kapiten Nebeskoplavih Senad Lulić bio je asistent kod trećeg gola za Lazio. Ervin Zukanović je odigrao cijeli meč u redovima poraženog tima.

U trećem susretu koji je počeo od 15 sati, Udinese je u gostima s 2:0 savladao Chievo.