Mladi golgeter
Roma ima novu zvijezdu: Zbog patika od 800 eura trčao je prema Mourinhu
Felix Afena-Gyan odveo je Romu do pobjedu protiv Genoe.
22.11.2021. u 09:16

Vučica je slavila sa 2:0 i tako prekinula niz od dva uzastopna poraza, a tim Josea Mourinha probio se na peto mjesto tabele Serie A. Debi Andriya Shevchenka na klupi Genoe zasjenio je mladi Romin napadač, Mourinhov džoker s klupe Felix Afena-Gyan.

Mladić rođen 1. januara 2003. godine ušao je s klupe u 74. minuti, a golovima u 82. i 94. minuti donio Vučici puni plijen.

Afena je postao najmlađi fudbaler koji je postigao najmanje dva pogotka ove sezone u "ligama petice", te postao najmlađi fudbaler Rome koji je postigao dva gola u Serie A otkako se mečevi igraju za tri boda.

Bio je ovo njegov treći nastup u Serie A, nakon što je ulazio s klupe u duelima s Cagliarijem i Milanom.

Mladi napadač rođen je u Gani, član je Rimljana od ove godine. Stigao je iz ganskog kluba EuroAfrica.

Ranije je nastupao za Romu u Primaveri, s izvrsnih šest golova u pet odigranih utakmica.

Afena-Gyan je nakon golova trčao prema šefu Joseu Mourinhu. Imao je i razlog. Portugalski strateg obećao mu je poklon.

- Obećao sam mu patike koje mu se sviđaju, koje su jako skupe, koštaju 800 eura. Dotrčao mi je i napomenuo mi da ne zaboravim ispuniti obećanje - rekao je Mourinho i naglasio da će mladi napadač svoje patike dobiti već u ponedjeljak.