Evropska liga
Roma i Milan u osmini finala: Džeko opet načeo Bragu, Krunić izborio penal
Baš kao i prije sedam dana, fudbaleri Rome su i u revanšu šesnaestine finala Evropske lige portugalsku Bragu nadigrali, ovoga puta s 3:1, i tako se s ukupnih 5:1 plasirali među 16 najboljih timova u takmičenju.
25.02.2021. u 22:50

Vučica je povela poslije 24. minute igre i to zahvaljujući pogotku Edina Džeke, jubilarnom desetom ovosezonskom u svima takmičenjima.

VEZANI TEKST - Loše vijesti za Peteva: Džeko zamijenjen zbog povrede

Dijamant je dobro iskontrolisao jednu dubinsku loptu, uposlio El Sharaawyja, a nakon što je on pogodio stativu Džeko je loptu pospremio u praznu mrežu. Bio je to 116. pogodak bh. reprezentativca u dresu Rome.

Nakon vodećeg gola Vučice imali su i gosti dvije prilike preko Lucasa Piazona u 31. i Andraža Šporara u 35. minuti. Prvi je bio neprecizan, dok je šut Šporara odbranio Pau Lopez.

Posljednju priliku u prvom dijelu imali su domaći fudbaleri, no Pedro u 40. nije imao sreće jer je prečka spasila Portugalce.

Džeko je zamijenjen u 67. minuti, nakon što je samo minut ranije zatražio izmjenu zbog povrede, a u igru je ušao Borja Mayoral.

U 72. minuti Pellegrini nije uspio realizovati penal, no iskupio se tri minute kasnije asistencijom za Pereza koji je povisio na 2:0, da bi na 2:1 postavio Cristante pogodovši sopstvenu mrežu.

Konačnih 3:1 postavio je Mayoral u prvoj minuti sudijske nadokande.

Golove s utakmie Roma - Braga pogledajte OVDJE.

U osminu finala Evropske lige plasirao se i Milan koji je večeras na San Siru odigrao 1:1 sa Crvenom zvezdom.

Rossoneri su poveli poslije penala kojeg je realizovao Kessie, a jedanaesterac su domaćini dobili nakon što je udarac Radeta Krunića rukom izblokirao Marko Gobeljić.

Ben je u 24. minuti izjednačio na 1:1, što će se kasnije ispostaviti kao konačan rezultat.

Rade Krunić je poslije prvog poluvremena ostao u svlačionici.

Golove s utakmice Milan - Crvena zvezda pogledajte OVDJE.