Rođeni slave: Velež savladao Vukove i "preskočio" Zrinjski
Fudbaleri Veleža savladali su Olimpik sa 2:0 u 18. kolu Premijer lige BiH i tako se uključili u borbu za Evropu.
05.12.2020. u 18:50

Rođeni su slavili goovima Mulića i Cvijanovića, te su se probili na četvrtu poziciji sa 30 bodova. U leđa im gleda gradski rival Zrinjski, koji ima bod manje, ali i utakmicu manje.

Rođeni su poveli u 39. minuti nakon nesvakidašnje situacije u našem fudbalu. Nakon što je Mulić poslao loptu u mrežu, pomoćni sudija Arnel Novalić prvobitno je signalizirao ofsajd.

Međutim, nekoliko trenutaka kasnije promijenio je mišeljenje, te je glavnom arbitru Jeliću "javio" da je gol regularan, odnosno da korpulentni napadač Rođenih nije bio u nedozvoljenoj poziciji kada je Vehabović ubacio loptu u kazneni prostor Olimpika (u ofsajdu je bio igrač koji je bio iza Mulića). Svakako, treba pohvaliti reakciju pomoćnog arbitra, koji je u nekoliko sekundi "promijenio mišljenje" i ispravno postupio...

Olimpik je pokušao do izjednačenja u 46. i 56. minuti, ali je golman Bogdanović u oba slučaja bio na visini zadatka. Deset minuta kasnije uslijedila je kazna.

Nakon kornera i duže akcije Veleža lotpa dolazi do Cvijanovića, koji sa vrha šesnaesterca šutira iz prve i po drugi put matira Hadžića.

Do kraja meča prilike su imali i jedni i drugi, ali se rezultat nije mijenjao.