Premijer liga
Rođeni izašli iz krize: Zvonić donio Veležu pobjedu na Pecari
Velež je u jednom od derbija kola na stadionu Pecara pobijedio Široki Brijeg.
22.08.2021. u 22:57

Rođeni su trijumfovali rezultatom 1:0, sasvim zasluženo i tako izašli iz krize u koju su upali zahvaljujući ubitačnom ritmu i igranju u Evropi.

Jedini gol na utakmici dao je Zvonić u 35. minuti. Kapiten Veleža glavom je matirao Miškića poslije odličnog centaršuta Vehabovića.

Bio je ovo prvi pogodak koji je primio Široki Brijeg na Pecari ove sezone, a meč s Veležom bio mu je četvrti domaći.

Za Široki je ujedno ovo i prvi ovosezonski poraz u prvenstvu pa su sada Zrinjski i Tuzla City jedini neporaženi u Premijer ligi.

Pobjeda Veleža, druga u sezoni, mogla je biti ubjedljivija.

Anđušić je u 87. minuti pogodio stativu, Zubanović odmah poslije propustio zicer...

Velež je odigrao ozbiljno i odgovorno i domaćinu nije dozvolio ozbiljniju priliku. Jedino vrijedi izdvojiti pokušaj Begića sredinom drugog poluvremena koji je zaustavio Bogdanović.