Eurobasket
Rezultatska katastrofa: Španija obrukala bh. juniorke u osmini finala
10.07.2019. u 20:04

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz u osmini finala Evropskog prvenstva od Španije rezultatom 109:36.

Španske košarkašice dominirale su od prve do posljednje minute susreta, a naša selekcija nije uspjela ni u jednom trenutku rezultatski prići protivnicama.

Poslije prve četvrtine bilo je jasno da će bh. juniorke pretrpjeti težak poraz, jer su Špankinje poslije uvodnih deset minuta igre imale 21 poen. prednosti (33:12).

Nastavak je bio puka formalnost za špansku selekciju koja je kao drugoplasirani tim završila takmičenje u grupi C.

Koliko je naša selekcija bila u podređenom položaju govori i podatak da je u drugom poluvremenu utakmice postigla samo osam poena, manje negoli i u prvoj i u drugoj četvrtini.

Španija je na kraju slavila sa 109:36.