Remi u blatu: Velež u petoj minuti nadoknade ostao bez pobjede protiv Slobode
Fudbaleri Slobode i  Veleža u posljednjem meču 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine remizirali su na stadionu Tušanj rezultatom 1:1.
08.11.2021. u 19:57

Rođeni su do prednosti došli golom Brandaa u 15. minuti. Ovčina je probio bo desnom boku, ubacio u šesnaesterac, a Brandao preciznim i snažnim udarcem matirao Bukvića.

Sloboda je do tog momenta imala blagu inicijativu, ali je poslije primljenog gola "ugašena".

Velež je odlično zatvorio sve prilaze svome golu i na blatnjavom i natopljenom terenu nije dozvolio domaćoj ekipi da kreira ozbiljniju priliku za poravnanje.

Kada se činilo da će Velež tri boda odnijeti u Vrapčiće, Sloboda je poravnala. U petoj minuti dodatnog vremena za 1:1 pogodio je rezervista Zličić. Oduševilo je to trenera Slobode Mladena Žižovića koji je bukvalno zaplivao u blatu.

Sloboda ima 23 boda i na reprezentativnu pauzu ide sa četvrte pozicije, a Velež je deseti sa 14 bodova.

Lider na tabeli je Zrinjski sa 39 bodova, što je sedam više od drugoplasiranog Tuzla Cityja.