Podjela bodova
Remi u Banovićima: Sloboda povela pa spašavala bod protiv Veleža
Sloboda i Velež podijelili su bodove u zaostaloj utakmici trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
14.09.2022. u 18:00

Duel u Banovićima okončan je rezultatom 1:1, a golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Povela je Sloboda pogotkom Stojana Vranješa u 48. minut. Za iskusnog napadača koji je nedavno pojačao Tuzlake bio je ovo prvi gol u Crveno-crnom dresu.

U 58. minuti Sloboda je mogla dokrajčiti Velež, ali Maksimović iz dobre pozicije šutira direktno u Bogdanovića.

Velež je poravnao u 66. minuti. Poslije jednog centaršuta Vehabovića Devedžić je nespretno zatresao vlastitu mrežu.

Rođeni su u završnici bili mnogo bolji rival, potpuno su preuzeli kontrolu, a djelovalo je da je i Sloboda fizički pala.

Semir Bukvić istakao se kod pokušaja Pantelića i Pršeša, a Vehabović je u 88. minuti pogodio prečku.

Za Slobodu je ovo peti remi u sezoni i sa 11 bodova je na 10. mjestu. Jednak broj bodova ima i Velež, koji ima i utakmicu manje.