Praški derbi
Remi Sparte i Slavije, asistencija Ćivića
Gradski derbi u Pragu između Sparte i Slavije završen je bez pobjednika, a rezultat je glasio 2:2
04.11.2018. u 19:19

Gradski derbi koji su u 14. kolu češke lige odigrali Sparta i Slavija okončan je bez pobjednika. Zanimljiva utakmici završena je rezultatom 2:2.

Iako je Sparta nešto bolje otvorila susret, Slavija je prva stigla do vodstva u 36. minuti kada Kudela pogađa za vodstvo.
Tri minute prije kraja prvog poluvremena Sparta je stigla do izjednačenja. Odličan centaršut bh. reprezentativca Eldara Ćivića u pogodak pretvara Tetteh.

Potpuni preokret uslijedio je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Kanga realizovao najstrožiju kaznu.

U nastavku susreta Slavija je uspjela izjednačiti. Soucek je u 70. minuti pogodio za konačnih 2:2.