Pripremni duel
Remi Slobode i Sarajeva na Tušnju, novajlija pogodio na debiju, vratio se Ahmetović
Fudbaleri Slobode i Sarajeva remizirali su u pripremnom susretu koji je odigran na stadionu Tušanj, a rezultat je na kraju okončan rezultatom 1:1.
26.06.2021. u 20:09

Tuzlanski premijerligaš susret sa Bordo timom iskoristio se kako bi se od "crveno-crnog" dresa oprostio Adnan Salihović.

Sarajevo je povelo u 25. minuti susreta nakon što je Vicko Ševelj, novajlija u redovima ekipe Gorana Sablića, pogodio za 0:1.

Mogli su gosti udvostručiti prednost, ali je Bukvić uz pomoć stative odbranio udarac Fanima.

Sloboda je ubrzo stigla do izjednačenja. Mehmedović je ukrao loptu Laziću koji ga je srušio u kaznenom prostoru, a Alić snažnim udarcem sa bijele tačke pogađa za izjednačenje.

U nastavku meča je bilo mnogo promjena, ali malo prilika. Mladi Salatović je imao najbolju šansu kada je 15-ak minuta prije kraja pogodio stativu.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, a vrijedi napomenuti da su priliku u redovima Sarajeva dobili i Mersudin Ahmetović, Mak Varešanović i Džani Salčin, koji su u proteklom periodu imali problema s povredama.