Prijateljski meč
Remi Širokog i Dinama na Pecari
17.11.2018. u 15:54

U sklopu obilježavanja 70. rođendana Nogometnog kluba Široki Brijeg prijateljsku utakmicu na Pecari, koja je završila neodlučenim rezultatom 1:1, odigrali su Široki i Dinamo Zagreb.

U dinamičnom i zanimljivom prvom poluvremenu Dinamo je poveo u 9. minuti preko Luke Menala, a izjednačio je u 16. minuti Luka Begonja.

U drugih 45 minuta tempo je dosta pao, treneri su obavili veliki broj izmjena, a bliži pobjedi bili su gosti koji su pored nekoliko poluprilika pogodili i stativu.

Prijateljska utakmica s hrvatskim prvakom ujedno je bila oproštajna za brazilskog napadača Santosa Laga Wagnera koji je odigrao 15 sezona u dresu Širokog. Wagnera je u 386 utakmice zabio ukupno 134 gola, od čega 121 u domaćem prvenstvu i prvi je strijelac Premijer lige BiH svih vremena.

Brazilac je odigrao prvih petnaest minuta utakmice, a ispraćen je velikim pljeskom pet hiljada navijača na Pecari.