Premijer liga
Remi Leotara i Igmana u Trebinju: Gigović dosudio dva penala za domaćina, pokazao dva crvena kartona gostima
Fudbaleri Leotara i Igmana remizirali su (1:1) u Trebinju na otvaranju 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
04.03.2023. u 14:52

Domaći su krenuli žestoko od prve minute, imali nekoliko dobrih prilika ali je izostala realizacija.

Igman je prvu priliku imao u 12. minuti kada je Hrelja šutirao, a Puletić sjajnom intervenciju sačuvao svoju mrežu.

Do kraja prvog dijela sjajni Ćeman je u nekoliko navrata sjajno branio udarce igrača Leotara.

Leotar u 57. minuti dolazi do vodstva. Velić je u šesnaestercu srušio Šipovca, a Miloš Gigović je pokazao na bijelu tačku te igraču Igmana dao drugi žuti karton.

Siguran sa 11 metara bio je Handžić.

Pet minuta kasnije Igman dolazi do izjednačenja. Bodul je sa preko 30 metara šutirao iz slobodnog udarca, Puletić odbranio, a lopta je došla do Ramića koji je postigao svoj 12. gol ove sezone.

Gigović se ponovo našao u centru pažnje u 73. minuti. Fudbaleru Igmana Bešagiću je zbog napucavanja lopte pokazao drugi žuti karton, tako da je tim iz Konjica do kraja susreta igrao sa devet igrača.

Domaćin je u 93. minuti mogao do pobjede. Gigović je dosudio penal ali je udarac Handžića odbranio Ćeman.

Leotar je osmi na tabeli sa 23. boda, dok je Igman 11. sa dva boda manje.