Branit će titulu
Rekordno osmo finale na Australian Openu: Đokoviću pripao teniski klasik protiv Federera
Novak Đoković bit će u prilici da brani titulu na Australian Openu, nakon što je s 3:0 u polufinalu savladao Rogera Federera.
30.01.2020. u 12:05

Iako je švicarski teniser bolje otvorio meč i poveo s 4:1, Đoković je u finišu prvog seta uspio napraviti break, a potom ga i potvrditi za 5:5. Do kraja seta obojica tenisera zadržala su svoj servis, iako je aktuelni prvak imao dvije prilike da protivniku oduzeme servis u 11. gemu.

Na kraju je Đoković bio suveren u tie-breku i slavio sa 7:1 i poslije sat i četiri minute igre poveo s 1:0.

U drugom setu veliki rivali držali su svoj servis sve do samog finiša, kada je drugi igrač svijeta u desetom gemu upravio iskoristiti prvu set loptu i povesti s 2:0.

Ovo kao da je bio Đokoviću motiv za još bolji tenis u trećem setu, u kojem je u šestoj igri oduzeo servis svom protivniku što je bio detalj koji je odlučio pobjednika ovog seta, ali i meča u konačnici.

Đoković je na kraju poslije dva sata i 19 minuta slavio s 3:0, a u finalu će titulu braniti protiv boljeg iz meča Zverev - Thiem, koji je na rasporedu sutra.