La Liga
Real spasio bod protiv Seville, remiju se obradovao Atletico
Real Madrid nije uspio preuzeti prvu poziciju na tabeli La Lige.
09.05.2021. u 23:00

Ta mogućnost otvorila se Kraljevima poslije subotnjeg remija Barcelone i Atletico Madrida, ali tim Zinedinea Zidanea večeras je protiv Seville odigrao susret rezultatom 2:2.

Gosti iz Andaluzije dva puta imali su prednost, a Real je uspio nadoknaditi deficit.

Povela je Sevilla preko Fernanda u 22. minuti, a Real je poravnao golom Asensija u 67. minuti.

U 76. minuti dogodila se nesvakidašnja situacija. Nakon duela golmana Seville i Benzeme sudija je svirao penal za Real. Poslije instrukcija iz VAR sobe pregledao je snimak i konstatovao da je u istoj akciji propustio svirati penal za Sevillu. Preinačio je odluku i pokazao na bijelu tačku za goste. Odgovornost je preuzeo Rakitić i precizno pogodio.

Kraljevski klub je do boda došao u četvrtoj minuti nadoknade. Šutirao je Kroos, lopta je na putu ka golu pogodila Hazarda, prevarila golmana i završila u mreži.

Tri kola prije kraja prvenstva Atletico sa 77 bodova odlučuje o svojoj sudbini. Barcelona i Real imaju po 75 bodova, a Sevilla je osvojila 71 bod.