Trijumf Kraljeva
Real se kockao: Vodio 3:0 pa strahovao za bodove
14.09.2019. u 15:04

Real Madrid upisao je drugu pobjedu u La Ligi. Kraljevski klub slavio je u prvom meču subotnjeg programa 4. kola protiv Levante sa 3:2.

Sjajno je ekipa Zinedinea Zidane otvorila duel i već nakon prvog dijela igre imala tri gola prednosti.

Benzema je u 25. minuti načeo goste, a sjajni Francuz šest minuta kasnije drugim golom na meču uduplao je vodstvo madridskog kluba.

Za konačnih 3:0 u prvih 45 minuta pobrinuo se Casemiro.

Ipak, Levante se budi u drugom dijelu igre. U 49. minuti Mayoral smanjuje na 3:1, a u 75. Levante preko Malera dolazi i do drugog pogotka na meču, za paniku na Santiago Bernabeu.

Mogao je Levante u nadoknadi preko Mayorala izjednačiti rezultat, ali je Courtois intervenisao.

Real ima osam bodova, a Levante dva boda manje.