La Liga
Real pobjedom u gostima kod Osasune Barci pobjegao na "plus šest"
Fudbaleri Real Madrida trijumfovali su s 4:1 na gostovanju kod Osasune u meču 23. kola La Lige, a španskom velikanu ovo je bila 15. prvenstvena pobjeda u ovoj sezoni.
09.02.2020. u 18:03

Domaći sastav je bio taj koji je prvi stigao u vodstvo kada je Garcia u 14. minuti matirao Courtoisa.

Ipak, u nastavku prvog dijela Real je stigao do preokreta. Prvo je Isco u 33. minuti pogodio za izjednačenje, a samo pet minuta kasnije Sergio Ramos je pogodio za totalni preokret gostiju.

Gosti iz Madrida su sve do 84. minute vodili s 2:1, da bi golovima Lucasa u 84. minuti i Jovića u drugoj minuti sudijske nadoknade izborili uvjerljiviju pobjedu.

Ranije danas baskijski derbi pripao je Real Sociedadu, a Kenan Kodro odigrao je prvo poluvrijeme za Athletic Bilbao.

Golove s utakmice Osasuna - Real Madrid pogledajte OVDJE.