Četvrtfinale Lige prvaka
Real Madrid bolji od Liverpoola, slavio i Manchester City
Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja ostvarili su pobjede u prvim mečevima četvrtinala Lige evropskih prvaka.
06.04.2021. u 22:52

Kraljevi su bili bolji od Liverpoola - 3:1, dok su Građani savladali Borussiju Dortmund - 2:1.

Junior Vinicius bio je dvostruki strijelac za Real. u 27. minuti  načeo je mrežu Redsa, a devet minuta kasnije Asensio je udvostručio prednost domaćih. Engleskog prvaka u život je vratio Salah golom u 51. minuti.

Ipak, Junior Vinicius je svojim drugim golom u 65. minuti ponovo osigurao dva gola prednosti Špancima.

Manchester City se mučio protiv Borussije Dortmund. U 19. minuti Kevin De Bruyne pogodio je za 1:0, a Reus je u 84. minuti izjednačio.

Činilo se da će Građani kiksati, ali je Foden u 90. minuti pogodio za trijumf Engleza.

Sutra su na rasporedu druga dva četvrtfinala dvoboja (Bayern - PSG i Porto - Chelsea). Revanši se igraju 14. i 15. aprila.