Završeno Evropsko prvenstvo
Rastužile Beograd: Odbojkašice Italije preko Srbije do krova Evrope
Ženska odbojkaška reprezentacija Italije pobijedila je u finalu Evropskog prvenstva, a zlatnu medalju u Beogradu, donijela im je pobjeda nad reprezentacijom Srbije rezultatom 3:1.
05.09.2021. u 00:07

Italijanke su slavile sa 3:1 u setovima (26:24, 22:25, 19:25 i 11:25), javlja Anadolu Agency (AA).

Prvi set finalne utakmice bio je izuzetno neizvjestan do samog kraja i rezultata 24:24, a reprezentativke Srbije su ga osvojile rezultatom 26:24. Slično je prošao i drugi set, a na 23:23 Italijanke su zatražile chalenge pri čemu je ustanovljeno da je poen prethodno pripisan Srbiji zapravo bio aut, a da igračice Italije u bloku nisu dodirnule loptu.

Rezultat je promijenjen na 22:24 u korist Italije nakon čega su odbojašice ove zemlje iskoristile prvu set loptu.

Odbojkašice Srbije u treći set su ušle mnogo odlučnije pa su napravile nekoliko poena razlike na početku seta. Italijanke su uspjele izjednačiti na 12:12, a nakon toga preći i u vodstvo i završiti set rezultatom 25:19.

U četvrtom setu Italija je nastavila nizati poene, povećavajući razliku pa su u trenutku kada je Italija dostigla potrebnih 25 poena za osvajanje seta, reprezentativke Srbije imale 11 poena.

Reprezentacija Turske ranije večeras osvojila je treće mjesto na Evropskom prvenstvu pobjedom nad reprezentacijijom Holandije rezultatom 3:0 (25:20, 25:19 i 25:23),

Evropsko prvenstvo igralo se od 18. avgusta, a osim Srbije domaćini su bili i Hrvatska, Rumunija i Bugarska. Na Evropskom prvenstvu je nastupila i BiH koja je ubilježila jednu pobjedu i od turnira se oprostila nakon grupne faze.