Ramić hat-trickom srušio Leotar, Zrinjski slavio u Posušju
Fudbaleri Igmana i Zrinjskog ostvarili su pobjede u današnjim susretima 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
11.09.2022. u 17:50

Tim iz Konjica, koji kao domaćin igra u Doboju kod Kaknja, u derbiju začelja savladao je Leotar, dok je Zrinjski slavio na gostovanju kod Posušja.

Sjajan meč odigrao je Mirsad Ramić, koji je nakon sat igre kompletirao hat-trick.

Korpulentni napadač za 1:0 pogodio je u 31. minuti na ubacivanje Durakovića, a šest minuta kasnije udvostručio je prednost Igmana. Do kraja poluvremena gosti su smanjili preko Todorovića koji je pogodio sa bijele tačke za 2:1.

Ramić je do trećeg gola stigao u 60. minuti. Jakupović je sjajno ubacio iz slobodnjaka, a napadač tima iz Konjica nadskočio je svog čuvara i pogodio za 3:1.

U drugom današnjem meču Zrinjski je sa minimalnih 1:0 savladao Posušje na Mokrom docu. Trenutak odluke odgodio se u 6. minuti, kada je pogodio Jakovljević nakon kornera.

Zrinjskom je ovo treća uzastopna pobjeda i nakon šest odigranih susreta probili su se na šestu poziciju sa 12 bodova.