Krah Mladosti
Rahmanović udvostručio prednost Sarajeva, Velkoski zabio za 3:0
Fudbalski klub Sarajevo od 36. minute vodi s 3:0 na gostovanju kod Mladosti u Doboju kod Kaknja
06.10.2018. u 16:05

Nakon što je prvobitno asistirao Mersudinu Ahmetoviću za vodeći gol Sarajeva, Amar Rahmanović je i sam matirao domaćeg čuvara mreže Emila Velića.

Baš kao i Ahmetović, tako je i Rahmanović mrežu protivnika zatresao poslije udarca glavom.

Zanimljivo da je ovo bio četvrti uzastopni pogodak glavom fudbalera Sarajeva. Naime, i u utakmici 12. kola PLBiH u kojem su s 2:1 savladali Radnik na Koševu, izabranici Husrefa Musemića oba su gola postigli glavom.

Samo šest minuta nakon gola Rahamanovića za 0:3 pogodio je kapiten Sarajeva Krste Velkoski. Iskusni Makedonac je prekinuo seriju golova Sarajeva postignutih glavom.