50 metara leptir
Pudar se kvalifikovala u finale Evropskog prvenstva, ponovo rušila državni rekord
Supertalentovana bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar kvalifikovala se u finale Evropskog prvenstva za juniore u disciplini 50 metara leptir.
09.07.2021. u 18:55

Mlada Mostarka prvu polufinalnu trku završila je na prvom mjestu s vremenom 26:46 sekundi, što je i novi državni rekord naše zemlje u disciplini 50 metara leptir.

Ruskinja Daria Tatarinova s vremenom 26:58 sekundi završila je na drugom mjestu, a jedina plivačica brža od Pudar bila je Daria Klepikova, koja je s vremenom 26.27 sekundi trijumfovala u drugoj polufinalnoj utrci.

Ovim rezultatom mlada bh. olimpijka potvrdila je odličan nastup u kvalifikacijama za polufinale kada je 50 metara tehnikom delfin isplivala za 26.70 sekundi i tako postavila novi nacionalni rekord, koji je sada već stari.

Podsjećanja radi, Lana je u četvrtak navečer osvojila srebrenu medalju u disciplini 200 metara leptir, u kojoj se nije takmičila od 2019. godine.

Finala trka na programu je u subotu sa početkom u 18 sati.

Nešto ranije danas i Jovan Lekić je izborio finale u disciplini 200 metara slobodnim stilom. Lekić se u finale plasirao kao pobjednik prve polufinalne utrke s vremenom 1:49.40.

Mladi rumunski plivač David Popovici bio je najbrži u oba polufinala s vremenom 1:45.26, a od bh. plivača brži je bio još samo Nijemac Timo Sorgius (1:49.14).

Finale u Lekićevoj disciplini na rasporedu je u subotu od 19.19 sati.