Katar 2022
Prvo poluvrijeme trajalo skoro sat, Englezi za 11 minuta izrešetali mrežu Irana
Fudbalska reprezentacija Engleske nakon prvog poluvremena prvog kola grupe B Mundijala u Kataru ima tri gola prednosti protiv Irana.
21.11.2022. u 14:59

Englezi, koji su među favoritima za naslov, Irance su slomili za 11 minuta.

Mreža Irana prvi put se zatresla u 35. minuti. Jude Bellingham, 19-godišnji napadač Borussije Dortmund se u debitantskom nastupu na Mundijalu upisao u strijelce. Pogodio je glavom nakon centaršuta Luke Shawa.

U 43. minuti Bukayo Saka, još jedna mlada engleska nada, pogodio je za 2:0. Lijep pogodak člana Arsenala nakon što mu je Harry Maguier spustio glavom loptu.

Iranci su potpuno razbijeni u prvoj minuti nadoknade poluvremena kada je Sterling poslije centaršuta Harryja Kanea glavom pospremio loptu u mrežu.

Nadoknada prvog poluvremena iznosila je 14 minuta. Alireza Beiranvand, golman Irana, teže se povrijedio na startu meča nakon sudara sa svojim saigračem, ukazivanje pomoći trajalo je duže vremena pa su fudbaleri u prvom dijelu igre na terenu proveli skoro sat.

U grupu B smješteni su još Vels i Sjedinjene Američke Države. Njihov duel zakazan je za 20 sati.