Bundesliga
Prvjenac Ermedina Demirovića u visokoj pobjedi Freiburga
Četiri gola bila su i više nego dovoljna ekipi Friburga da u meču 13. kola Bundeslige savlada Herthu na domaćem terenu s 4:1.
20.12.2020. u 17:46

U redovima domaćeg sastava od prve minute je zaigrao mladi bh. napadač Ermedin Demirović, Freiburg je poveo već u sedmoj minuti kada je Grifo pogodio za 1:0.

S minimalnom prednošću domaćina okončano je prvo poluvrijeme, da bi poslije sedam minuta igre u nastavku Lukebakio izjednačio rezultat.

Ipak, u 59. minuti Demirović se dobro snašao i vratio prednost svom timu, no već u narednoj minuti izašao je iz igre. Reprezentativcu naše zemlje ovo je bio prvjenac u dresu Freiburga.

Do kraja utakmice pobjedu su ovjerili Gule i Petersen golovima u 67. i četvrtoj minuti sudijske nadoknade.