PLBiH
Prvi bod za Velež: Dudić debitovao remijem na Tušnju
U sudijskoj nadoknadi Sloboda je možda imala najbolju priliku na utakmici kada je Bekrić iz slobodnjaka pogodio prečku, ali je ostalo 0:0
10.08.2019. u 22:56

U posljednjem susretu 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Slobode i Veleža podijelili su bodove nakon što je susret starih rivala na Tušnju okončan bez golova.

Već u prvoj minuti Nusmir Hajić je šutirao, no Lakić brani njegov udarac.

Prvu ozbiljniju priliku domaći su imali u 22. minuti. U šansi je bio Mujagić, a zatim je Bekrić neprecizno šutirao.

U 31. minuti Lekić je zaustavio udarac Bradaa, a dvije minute kasnije isti igrač iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

Najbolju priliku gosti su imali u 38. minuti susreta. Prvo je Fajić pogodio stativu, a zatim je Ćosić loše šutirao na skoro prazan gol.

Veći uzbuđenja u nastavku nije bilo, makar do posljednjih desetak minuta.

Deset minuta prije kraja Lekić je ponovo zaustavio udarac Brandaa, a dvije minute kasnije uslijedio je kraći prekid utakmice jer se ugasio jedan od reflektora na stadionu Tušanj. Ipak, nakon konsultacija s kapitenima glavni sudija utakmice Haris Kaljanac odlučio je da se utkmica nastavi.

U sudijskoj nadoknadi Sloboda je možda imala najbolju priliku na utakmici kada je Bekrić iz slobodnjaka pogodio prečku.

Rezultat se nije mijenjao, pa je na kraju ostalo 0:0, a Velež je stigao do prvog boda u debiju Feđe Dudića na klupi Rođenih.