Konferencijska liga
Prvak Kosova u utakmici sa sedam golova došao do historijske pobjede u Evropi
FC Ballkani, prvak Kosova, prvi je klub iz ove države koji nastupa u grupnoj fazi evropskih takmičenja, a nakon ispisane historije, Ballkani je otišao korak dalje...
06.10.2022. u 21:29

Kosovari su u trećem kolu Konferencijske lige slavili na gostovanju kod turskog Sivarspora rezultatom 3:4.

Poveo je turski predstavnik u 1. minuti golom Ulvestada, a u 20. minuti Thaqi je pogodio za poravnanje. Samo 11 minuta poslije Potokua je kreirao preokret.

U 66. minuti Ballkani preko Korenice dolazi do 1:3, a Sivaspor golovima Yesilyurta u 75. i Yatubarea u 91. minuti dolazi do poravnanja.

Kada se činilo da će duel završiti podjelom bodova, Krasniqi je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio mrežu Sivaspora za historijsku pobjedu Ballkanija.