Premier liga
Prvaci Evrope maksimalni na domaćem tlu, Kolašinac poraz Topnika gledao sa klupe
24.08.2019. u 20:34

U derbi susretu trećeg kola engleske Premier lige, između dva jedina tima s maksimalnim učinkom, viceprvak Liverpool je s 3:1 savladao Arsenal.

Prvavi Evrope poveli su tek u samom finišu prvog poluvremena. Za vodstvo Redsa pogodio je Matip poslije asistencije Alexnadera-Arnolda.

S minimalnom prednošću domaći igrači otišli su na poluvrijeme.

Svega četiri minute igre u nastavku bile su dovoljne izabranicima Jurgena Kloppa da udvostruče prednost. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Mohamed Salah.

Isti igrač je deset minuta kasnije riješio pitanje pobjednika u ovom susretu, a pogodio je poslije asistencije Fabinha.

Utješni pogodak za goste, u čijem početnom sastavu nije bilo Seada Kolašinca, postigao je Torreira pet minuta prije kraja utakmice.

Zmaj je prvi ovosezonski poraz Topnika pratio sa klupe.