Prva "trica" Mladosti, Plemići preokrenuli u gostima kod Krupe
S minimalnih 1:0 premijerligaš iz Doboja kod Kanja savladao je tuzlansku Slobodu zahvaljujući golu Abida Mujagića
01.09.2018. u 18:53
FK Mladost - FK Sloboda 1:0

Fudbaleri Mladosti upisali su prvu ovosezonsku pobjedu. S minimalnih 1:0 premijerligaš iz Doboja kod Kanja savladao je tuzlansku Slobodu.

Pogodak koji je odlučio pobjednika postigao je Abid Mujagić u 30. minuti utakmice.

Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine, fudbaleri Zrinjskog, upisali su treću pobjedu u nizu, a ukupno petu ovosezonsku.

Plemići su na gostovanju kod Krupe trijumfovali s 2:1, i to nakon preokreta. Ekipa Branislava Krunića povela je u 24. minuti golom Nikolića, ali se Barišić tri minute prije kraja prvog poluvremena pobrinuo za izjednačenje.

Za totalni preokret Mostaraca najzaslužniji je Ogenjen Todorović koji je u 74. minuti zabio za vodstvo gostiju, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

U derbiju novajlija Tuzla City je sa 3:1 savladao Zvijezdu 09. Golove za Tuzlake postigli su Ziljkić (dva) i Nukić, dok je Huseinbašić bio strijelac za goste.

Radnik je na Gradskom stadionu u Bijeljini s 1:0 porazio GOŠK, a jedini pogodak za domaće postigao je Glišić sa bijele tačke.