Prošlosezonska repriza u Zenici, Pavlović spasio Čelik
Utakmica na Bilinom polju privukla je oko 10.000 navijača
28.07.2019. u 22:26

Čelik i Sarajevo remizirali su na Bilinom polju u posljednjem meču drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Okršaj starih rivala, 102. po redu, završen je najnepopularnijim rezultatom 0:0, što je repriza prošlosezonskog meča Čelika i Sarajeva u Zenici koji je okončan identičnim rezultatom.

Utakmica na Bilinom polju privukla je oko 10.000 navijača.

Gosti su na startu meča ostali bez Mersudina Ahmetovića, koji se požalio na bol u mišiću, zbog čega je morao napustiti travnjak. Umjesto njega priliku je dobio Guzina.

Čelik je mogao do vodstva u 23. minuti preko Grahovca koji je iskoristio poklon Letića, ali je Šerbečić bio na pravom mjestu i izbacio loptu sa gol-linije.

To je bilo sve vrijedno spomena iz prvog dijela, izuzev određenih čarki na terenu.

Bordo sastav bio je znatno opasniji u drugom dijelu. Već u 46. minuti Guzina se našao u velikoj šansi, ali će na prvjenac i dalje čekati.

Hebibović je u 62. minuti testirao Pavlovićeve sposobnosti, a Guzina sedam minuta kasnije pokazao da ovo nije njegova noć. Izašao je sam pred golmana Čelika, koji zaustavlja njegov pokušaj.

Pavlović je izrastao u junaka ovog meča odbranivši udarac Tatara u 89. minuti.

Čelik i Sarajevo nakon dva kola imaju po četiri boda, a niti jedna od ove dvije ekipe nakon 180 minuta igre nije primila pogodak.