Šesti kontrolni meč
Pripreme u Turskoj Velež zaključio remijem, sutra povratak u Mostar
Fudbaleri Veleža danas su u Antaliji u trećoj pripremnoj utakmici u Turskoj odigrali 0:0 protiv ruskog PFC Krylia Sovetov.
15.02.2021. u 17:47

Rođeni su igrali u sastavu: Kjosevski, Ćosić, Zvonić, Osmić, Radović, Hasanović, Radovac, Cvijanović, Anđušić, Brandao, Georgijević.

Prvu šansu na utakmici imali su fudbaleri mostarskog sastava preko Cvijanovića u šestoj minuti, a zatim i Radovca u 16. minuti, čiji udarac brani golman.

Nastavak igre u prvom poluvremenu donio je igru pretežno između dva šesnaesterca, a pred kraj prvog dijela igre zaprijetio je i novajlija Georgijević, ali bez promjene rezultata.

U nastavku meča više želje je pokazao Velež koji je bio agresevniji i ofanzivniji na terenu. Cvijanović je u 60. minuti oprobao svoj udarac, ali je šutirao direktno u golmana ruske ekipe. Nakon toga, u šansi se našao i Hasanović, ali bez promjene rezultata.

Sredinom drugog poluvremena priliku za igru dobili su Vehabović i Ovčina umjesto Brandaa i Georgijevića.

Do kraja utakmice Velež je pokušavao doći do gola, ali na kraju meč okončan bez golova.

Sa ovom utakmicom Rođeni su završili pripremame u Turskoj, a povratak u Mostar je planiran 16. februara.