UŽIVO
Prijateljski meč: Turska - Bosna i Hercegovina 0:0
Poštovani posjetioci portala Faktor.ba ovdje može pratiti direktan tekstualni prijenos prijateljske utakmice fudbalskih reprezentacija Turske i BiH
11.10.2018. u 18:38

TURSKA: Bolat, Ozbayrakli, Yokuslu, Soyuncu, Ozyakup, Calhanoglu, Tekdemir, Unal, Under, Bayram, Kaan Ayhan.
Rezerve: Serkan, Akkan, Ali Kalidirim, Aziz, Gurler, Tosun, Ozcan, Celik, Ersoy, Serbest, Yunus Malli, Muldur.
Selektor: Mircea Lucescu.

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Todorović, Nastić, Vranješ, Višća, Pjanić, Džeko, Cimirot, Zukanović, Krunić, Zakarić.
Rezerve: Begović, Kjosevski, Ćivić, Bešić, Duljević, Prcić, Šunjić, Bajić, Kodro, Sarić, Milošević.
Selektor: Robert Prosinečki.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice!

85. min.: Tosun šutira pored gola.

82. min.: Turska je bolja u drugom poluvremenu, što je i logično s obzirom da poteze Prosinečkog, koji je svoje najbolje fudbalere želio večeras odmoriti za susret sa Sjevernom Irskom.

72. min.: Calhanoglu šutirao pored gola iz slobodnjaka sa nekih 25 metara.

70. min.: Cenk Tosun je promašio vjerovatno najbolju priliku za Tursku u dosadašnjem dijelu meča. Prethodno smo olako izgubili loptu.

68. min.: Odlična kontra Turske. Cengiz Under je dobro centrirao, a Calhanoglu loptu poslao nebu po odblake.

66. min.: Prva ozbiljniji napad Zmajeva u drugom poluvremenu. Ipak turska odbrana je zaustavila Darka Todorovića.

60. min.: Blaga inicijati turske selekcije na startu drugog poluvremena nakon što je Prosinečki odlučio s terena povući četvericu izuzetno bitnih igrač u koncepciji našeg tima.

53. min.: Begović, Prcić, Bajić i Milošević od početka drugog poluvremena su u sastavu Zmajeva. Igru su napustili Šehić, Džeko, Pjanić i Višća.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. min.: Kraj prvog poluvremena prijateljskog susreta između Turske i BiH. Prilika je bilo na obje strane, ali je prvih 45 minuta okončano bez golova.

40. min.: Odličan udarac Gojka Cimirota, no nažalost po našu selekciju lopta je prošla pored gola Sinana Bolata.

36.. min.: Pjanić je pogodio živi zid. Iz svega korner za Zmajeve.

35. min.: Krunić je srušen na nekih 17 metara od gola Turske. Bit će to odlična prilika za Miralema Pjanića.

34. min.: Calhanoglu opet šutira sa ivice šesnaesterca, srećom lopta odlazi ponovo pored gola Ibrahima Šehića.

32. min.: Zmajevi su bili u mat poziciji, ali je Enes neobjašnjivo loše šutirao. Sa svega nekoliko metara loptu je poslao pred našeg gola.

28. min. Šutirao je Cengiz Under, Šehić loptu izbio u korner.

25. min.: Šehić zaustavlja šut Cahlanoglua, koji je išao po sredini gola, no naši reprezentativci ne bi trebali olako dozvoljavati turskom veznjaku da šutira, a samo minut kasnije Ozyakup je prekombinovao u izglednoj poziciji.

22. min.: Calhanoglu šutirao pored gola Ibrahima Šehića.

19. min.: Prvu pravu priliku Turske izblokirao je Vranješ, a šutirao je Under.

18. min.: Još dvije odlične prilike za BiH. Prvo je Zakarićev udarac odbranio domaći golman, a potom je Višća odbijenu loptu poslao pored gola.

14. min.: Najbolja prilika u dosadašnjem dijelu meča. Poslije dobrog dodavanja Džeke šutirao je Višća, ali je Bolat loptu skrenuo u korner. Poslije istog Vranješ je bio najviši u skoku ali je šutirao pored gola.

7. min.: Prvi korner za domaću selekciju, a nakon kombinovanja Turci su šutirali visoko preko gola.

5. min.: Bez većih uzbuđenja u prvih pet minuta susreta. Naš tim izašao je dosta visoko.

1. min.: Nakon intoniranja himni počeo je prijateljski susret između reprezentacija Turske i Bosne i Hercegovine. Prvi s centra su krenuli su Zmajevi.

- Klikom na OVDJE prelistajte bilten koji je povodom prijateljske utakmice sa Zmajevima sačinio Fudbalski savez Turske.

- Susret koji počinje od 19.30 sati na stadionu Rize Yeni Sehir bit će ukupno šest međusobni duel dvije selekcije. U dosadašnjih pet mečeva obje reprezentacije upisale su po dvije pobjede, dok je jedan duel okončan bez pobjednika.