Pripremni meč
Preokret Tuzla Cityja za pobjedu nad Domžalama
Fudbaleri Tuzla Citya su poslije preokreta s 2:1 u pripremnom susretu odigranom u Umagu savladali slovenske Domžale.
16.02.2021. u 16:34

VEZANI TEKST - Fudbaler Cityja promašio penal: "Samo zastajkuje nešto, zaleti se punom pa nek ode 300 metara preko gola"

Ekipa Husrefa Musemića na startu susreta je bila bolji tim. Nakon što je u šest minuti izblokiran šut Džafića, Tuzlaci su u 15. minuti promašili i penal. Udarac Ubiparipa s bijele tačke odbranio je golman Domžala.

Do kraja prvog dijela Nukić je imao još jednu dobru priliku, da bi Domžače zaprijetile četiri minute prije kraja prvog poluvremena.

Nastavak utakmice bio je dosta interesantniji.

Slovenski sastav bolje je zaigrao na startu drugog dijela, a u 57. minuti su poveli golom Repasa.

Crnkić je potpom propustio dvije velike prilike za Tuzla City. a ni Ramić nije bio ništa precizniji u 80. minuti utakmice.

Ipak, stasiti napadač Tuzlaka iskupio je u 85. minuti kada je pogodio za 1:1, da bi u posljednjim momentima utakmice Kostić udarcem s bijele tačke donio preokret i pobjedu izabranicima Husrefa Musemića.